Cenaze Aracı

Cenaze nakil hizmetlerinin insandan sonra en önemli öğelerin başında mevtanın taşındığı araç gelmektedir. Bu yüzden her dönemde insanlar sıradan bir araçla değil daha bir özenli araç seçmişlerdir cenaze nakli için. En eski çağlarda dahi ölü taşınırken farklılığı belirtecek bir iz, bir işaret koymuşlardır. Günümüzde ise cenaze nakil araçlarının nasıl olması gerektiği sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Sağlık bakanlığı bir cenaze nakil aracında asgari olması gerekenleri belirler biz ise cenaze aracı üst seviyede nasıl olur diye düşünmekte ve bunu gerçek hayatta göstermekteyiz.
Cenaze aracı iç dizaynı çok ferah olup mükemmel ekipmanlara sahiptir aynı zamanda merhume ve cenaze hısımlarını oldukça konforlu bir şekilde götürmektedir. Cenaze aracı hava düzenleyicidir, kablosuz iletişim sistemi vardır.
Cenaze aracı kasası profilden olup oldukça sağlamdır. Cenaze aracı şehir içi ve şehir dışı kullanımı hiç bir farklılık göstermemektedir. Cenaze aracı aynı anda üç cenaze rahatlıkla taşıyabilmektedir. Cenaze aracı olması gereken bütün ekipmanlara sahiptir. Cenaze aracımızı kullanan personelimiz ne taşıdığının bilincinde olarak son derece güvenli yolculuk etmenizi sağlamakla yükümlüdür. Cenaze aracı kullanan personel bu konuda ayrıca bir eğitime tabii tutulmakta ve bir takım testlerden geçmektedir.