Cenaze Aracı

Cenaze Aracı

Cenaze aracını nerde görseniz anlarsınız, fark edersiniz, ayırt edici özelliklerini bilirsiniz. Bu oldum olası böyledir. Teknolojinin toplumların kültürel ve inançlarına göre cenaze nakil araçlarını daima özel, belirgin ve farklı kılmışlardır. İç donanımı, teknik özellikleri, aracın dışı her anlamda her şeyi ile cenaze nakil aracı olduğunu belli eder. Bu göstermelik bir durum değil gerçekten ihtiyaç olduğu içindir. Dini inançlarımız bu ihtiyacımızı belirler. Toplumsal geleneklerimiz bu ihtiyacı belirler. Cenazenin vücut bütünlüğünü korumak bu ihtiyacı belirler. Cenaze aracı bu ihtiyaçları esas alarak modifiye edilir. Örneğin, cenaze aracının içinde hava akımının doğru düzenlenmediğini düşünmek dahi istemezsiniz. Soğutucu sisteminin performanslı çalışmadığını sıcak günlerde aklınıza dahi getirmemelisiniz. Ya da dış düzenlenmesinde cenaze aracı olduğu özel işaretler ile belli edilmemiş aracın İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde saatlerce trafikte kalması cenaze törenini nasıl etkiler hiç düşündünüz mü? Cenaze aracına ahlaklı ve bilinçli herkes trafikte öncelik verir. Bir an önce gitmesi gereken yere ulaşması için yolu açar.

Cenaze nakil hizmetlerinin insandan sonra en önemli öğelerin başında mevtanın taşındığı araç gelmektedir. Bu yüzden her dönemde insanlar sıradan bir araçla değil daha bir özenli araç seçmişlerdir cenaze nakli için. En eski çağlarda dahi ölü taşınırken farklılığı belirtecek bir iz, bir işaret koymuşlardır. Günümüzde ise cenaze nakil araçlarının nasıl olması gerektiği sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Sağlık bakanlığı bir cenaze nakil aracında asgari olması gerekenleri belirler biz ise cenaze aracı üst seviyede nasıl olur diye düşünmekte ve bunu gerçek hayatta göstermekteyiz.
Cenaze aracı iç dizaynı çok ferah olup mükemmel ekipmanlara sahiptir aynı zamanda merhume ve cenaze hısımlarını oldukça konforlu bir şekilde götürmektedir. Cenaze aracı hava düzenleyicidir, kablosuz iletişim sistemi vardır.
Cenaze aracı kasası profilden olup oldukça sağlamdır. Cenaze aracı şehir içi ve şehir dışı kullanımı hiç bir farklılık göstermemektedir. Cenaze aracı aynı anda üç cenaze rahatlıkla taşıyabilmektedir. Cenaze aracı olması gereken bütün ekipmanlara sahiptir. Cenaze aracımızı kullanan personelimiz ne taşıdığının bilincinde olarak son derece güvenli yolculuk etmenizi sağlamakla yükümlüdür. Cenaze aracı kullanan personel bu konuda ayrıca bir eğitime tabii tutulmakta ve bir takım testlerden geçmektedir.


 

Cenaze Aracı

 

 

Cenaze Aracı

 

 

Cenaze Aracı

 

Cenaze Nakil Hizmetleri  Belediye Cenaze Hizmetleri  Belediye Cenaze   Adli Tıp Cenaze Hizmetleri  Özel Cenaze Hizmetleri  Cenaze Hizmetleri  İzmir cenaze  Türkiye Cenaze  Türkiye Cenaze  Günal Cenaze  Günal Pansiyon